Ağustos 19, 2009

Posted in Mer'i Haller 12:46 pm tarafından mer

amanın… emre blogumu ele geçirmiş haberim yok.. bi şöyle baktım da emre emre emre.. benim hiç mi hayatım yok başka dedim.. düşündüm düşündüm.. olmadığına karar verdim. çocuğu olunca insanın varsa yoksa çocuğuymuş sonra bide tabi kendine zaman ayırmak var. az biraz zaman kalsada öncelik hep emre. vay be… analık nasıl birşeymiş böyle.. aslında rahat bi anneyim. hep peşinde kollayıcı falan değilim. saldım çayıra olayı.. ama tabii ki göz hep üstünde olması gerekiyor. büyüdükçe de anne olmuş olmam beni hayrete düşürüyor. daha dün.. dün dediğim bi 10 sene önce çocuktum ben. bisiklete binerdim yazlıkta fıldır fıldır. bi havuza bi bisiklete. ama şimdi bi yürüyüş yapmaya kalksak amanda emre üşüdü mü amanda uyudu gidip yatıralım falan da filan.. hakkaten bu analık babalık çok ilginç. anne olunca anlarsın lafını o kadar doğruluyorum ki son zamanlarda. anne oldum ve anladım.. anamın da babamında kıymetini. seviyoruz ya ailemizi. sevmek ne demek.. hakları hiç ödenmez. hem bitiyor mu analık. şimdi annem hala beni düşünüyor hala endişeleniyor benim için. büyüksün annem.. iyi ki varsın…
oğlum.. emrem.. bak sana söylüyorum. herzaman herşeyin ama herşeyin kıymetini bil. sonra  bu yüzden Allahta seni kıymet bilenlerle karşılaştırsın. (annemin duası)

***************

benim bir düşüncem vardı geçenlerde. ama kimse ile paylaşamadığım. doğru mu değil mi ya da yanlış bi düşüncemi bilemediğim.. sonra bugün ablam aynı şeyi söyledi bi yerde. ah işte dedim… ben de öyle düşünüyorum ve endişeleniyorum..
hani vardır ya.. Allah sevdiği kullarına dert verirmiş, daha çok onu düşünsün diye daha çok duada buluşsunlar diye. mesela evliyalar olsun peygamberler olsun. hepsinin bi derdi varmış. dert verirmiş Allah, onlar sabr ederlermiş. sonunda inşlh cennetlikmişler.. işte…
çok şükür diyorum herzaman. binlerce şükür. o kadar normal geçiyor ki hayat. bi dert yok, tasa yok. ama işte.. neden yok?
korkuyorum. dua ediyorum. büyük dertler vermesin Rabbim bize. ama sevsin aynı zamanda.. noolur..

Reklamlar

1 Yorum »

  1. Merve, Rabbim dert keder vermesin, çekemeyeceğimiz yükler yüklemesin.

    Bloğumda bir sürpriz var senin için bu arada…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: